تربیت !

 

یک مانکن خوشگل با کلی عشوه و ناز ، یک نویسنده ی خیالباف و کارگردانی که مشکل اخلاقی داشته باشد ! و البته خواننده ای که دیشب با مامانش قهر کرده و البته پولدار !! 

مواد لازم برای ساخت یک کلیپ ایرانی !! هر چی هم مانکنش ، لخت تر باشد بهتر ! هر چه قدر صحنه های عشقولانه ی تخت خوابی اش بیشتر بهتر !! 

میشود کلیپ تصویری ایرانی !! 

...

علیرضا هم با چشمان از حدقه در آمده و دهان باز نشسته این معجون را نگاه می کند ! بعد من این وسط چی کار می کردم !؟

ای بابا ! خوب این چیه می سازین ؟ منظورتون دقیقا چیه ؟! الان من این شبکه ها رو هم قفل کنم ؟!!! همون بریم سیمای ملی که بهتره ! نصف شبکه های ایرانی که سریال شونصد قسمتی پخش می کنند ؛ نصف شون هم سیاسی و یک مقدار هم این طور ! 

توی همه ی اینها همین پرشین تون ؛ عالیه !! گرچه برای بچه ای مثل علیرضا همه ی انیمیشن هایی که پخش می شه مناسب نیست . 

شبکه های اروپایی هم هیچ ! نه والا به درد من می خوره نه به درد این بچه و شکوه ! 

شاید ماهی یک بار من پیگیر خبری باشم و بس ! 

با بخش روشنفکریش مخالف نیستم . اما یک چیزی هست . این پسری که الان با من زندگی می کند ؛ نمی داند دوست دختر خوردنی است یا پوشیدنی ! حالا این مثالش ! 

نه علیرضا که مثل علیرضا بسیار بسیار ؛ توی این جامعه و فرهنگ و دین ؛ یک مقدار سخت است توضیحش ! هر چی فکر کردم دیدم هیچی نگویم بهتر است ! چه طور متوجه اش کنم که اینی که دیدی یک چیز عادی و پیش پا افتاده ست ؛ توی جایی که ساخته شده ؛ اما توی فرهنگ ما ؛ یک چیز قایمکی و دور از دست است . 

سخته دیگه ! راه حلش هم می دانم ، ندیدن نیست . اینجا نبیند ؛ یک جای دیگر می بیند ! می شنود . منتها ...... 

 

......................

 

تربیت کردن را توی درست حرف زدن و بهداشت و نظم ، می دیدم ! الان خیلی خیلی سخت تر شد !! 

چهارشنبه هم باید مشرف بشویم جلسه ی اولیا مربیان ! 

الان بگم غلط کردم ؟! 

/ 8 نظر / 10 بازدید
ن ا ر س ی س

نه هنوز غلط کردم هاش مونده [نیشخند]

ن ا ر س ی س

هزاری هم که دقت کنی و بچه رو به دلخواه خودت تربیت کنی همین که پا رو از در خونه بیرون گذاشت ، فرهنگ و رسانه و مدرسه و تلویزیون و هزار کوفت زهرمار دیگه هست که همه زحماتت رو به باد بده

فرح

چند باری خواستم بیام و در باره این یه قلم کاری که کردی و پدر خونده شدی باهات حرف بزنم ولی یه چیزی باعث شده ننویسم . اونم اینکه تو عوض شدی کیارش . حواست هست؟ به هر صورت تربیت بچه کار سختی هست و باید خیلی دقیق باشی

unknown

حالا چه اصراری هست از همین الان این بچه با کلیپ ایرانی و شبکه های غیرملی و مباحث غیرسیاسی و دکترین روشنفکری و .. یک کلام فرهنگ غیرخودی آشنا بشه؟؟ حالا خیلی زوده. بچه باید مراحل رشدش رو طبیعی طی کنه. اینا باعث بلوغ زودرس میشه! دروغ میگم فرح بانو؟ [نیشخند]

سلام

تربیت بچه... چه قدر مامان باباها زحمت میکشن برای بزرگ کردن بچه ها[گل] ایشالا وقتی بزرگ شد برای خودش مردی شد دیدن به ثمر نشستنش خیلی شیرینه[لبخند] تازه باید به فکر دومادی اش هم باشی[نیشخند]

unknown

تی وی ملی رو ولش کن!‌ اگه میخوای خوب تربیت کنی باید یه کمی محیط پاستوریزه باشه دیگه.. خودش کم کم یاد می گیره کنترل رو ..

ن ا ر س ی س

نه دیگه ! بد منظورم رو مطرح کردم انگار ! میگم هر چی هم خون دل بخوری ، بی فایده اس ! اون چیزی که تو نمی خواستی ببینه و یاد بگیره ، یه جای دیگه خارج از نظارت تو یاد می گیره ! دقیقا همون که مرحوم پدربزرگ معتقد بودن : خود آدم یادش بده که حداقل نظارت داشته باشه چی رو تا کجا و چطور بهش گفته !

unknown

بچه س دیگه شرطی میشه! خوب این وسط از پلی استیشن چی میرسه به اون؟! روغن ریخته رو نذر امامزاده کنید شما هم!! یه وقت بد نگذره ..!