یک غذای خاص !

من منتقد و کارشناس موسیقی نیستم ، یک آدم هستم که مثل خیلی های دیگر که آدم هستند و موسیقی را دوست دارند ؛ من هم موسیقی را دوست دارم . 

یعنی فکر می کنم همان قدر که سکوت را دوست دارم و آرامش می گیرم ؛ همان قدر هم موسیقی این کار را می کند . البته موسیقی که دوستش دارم . 

اصلا هم سبک کار برایم فرق نمی کند ! برایم کل کار مهم است . یعنی این طور نیست بگویم این شاعر ؛ این خواننده ؛ این آهنگ ساز . می گویم این ترانه .. 

کلاسیک و سنتی و پاپ و راک و رپ و ..

سلیقه است ! خیلی هم ساده و پیش پا افتاده !! اصلا خوبی موسیقی الان همین است . که راحت می شود خودت را وفق بدهی کنارش . 

توی ماشین شش و هشت گوش کنی ؛ توی شرکت کلاسیک ؛ توی خانه پاپ ؛ شب هم بگذاری شجریان بخواند .. 

حالا شما از سلیقه ی من خوشت نمی اید و من از سلیقه ی شما ؛ امریست عادی !

احترام برای همین وقتهاست ..

.................................................................................

بله ! درخواست داشتیم برای غذای ویژه ی بنده !

پاستا با پنیر و قارچ مخصوص بنده !

اول اینکه از این ماکارانی فرمی ها ؛ من پیچش را دوست دارم ؛ شما هر چی دوست داری ؛ می خرید و می گذارید بپزد .

بعد هم هر چیزی را که دوستش دارید و امکاناتش را دارید ؛ را با هم قاطی کنید . اصلا مدل این غذا و خاص بودن و خوشمزه بودنش ، به همین سلیقه ی شماست ! به خاص بودن شماست ! 

سلیقه ی من این طوری ست :

گوشت چرخ کرده ؛ قارچ فراوان ، پیاز ؛ گوجه فرنگی ؛ هویج رنده شده کمی ؛ فلفل سبز تند ؛ از این فلفلهایی که چاقن و رنگی ! ذرت شیرین ؛ زردچوبه و اویشن .

 ماکارانی اول، بعد این مواد و رویش هم پنیر ؛ پنیر هم هر چی سلیقه ی شماست ؛ من پنیر پیتزا و کمی سفید را با هم می ریزم و خیلی هم عالی ! 

می گذارید توی فر ؛ اهل این سوسول بازی های درجه و ساعت و اینا هم نیستم ! زمان و درجه ی گرمایش ربط مستقیمی دارد با وضع معده ام !  هر چه قدر گرسنه تر باشم زودتر و بیشتر است ! 

خیلی هم عالی ؛ خوشمزه و معرکه ! 

دو تا پیشنهاد :

یک اینکه از رب گوجه فرنگی استفاده نکنید . طعمش جالب نمی شود .

دو هم زیاد چربش نکنید ؛ یعنی روغن در حد دو قاشق ! پنیر به اندازه ی کافی چربش می کند . 

.....................................................................................................

 

جنگجو احساس ترس نمی کند ؛ اما خسته می شود !

خسته که می شود ؛ زخم که می خورد ؛ می رود پشت سنگر خط مقدم ! 

پنهان می شود ! 

صبر می کند ؛ نیرو می گیرد ؛ شمشیرش را تیز می کند و نقشه می کشد ! 

جنگجو احمق نیست . خوب می داند برای پیروزی ؛ به انرژی کافی و بدن سرحال و شمشیر بُرنده و صد البته به یک نقشه ی خوب نیاز دارد ! 

جنجگو فقط خسته است . 

نبُریده ؛ نترسیده ؛ فرار نکرده ؛ قایم نشده ؛ فقط زمان نیاز دارد که برگردد به میدان جنگ ... 

مثل همان ژنرال قدرتمند و سر حال سابق .. جنجگو احمق نیست ؛ خسته است فقط خسته .. 

..........................................................................................................

 

پاراگراف اول را قبل تر ها نوشته بودم ، دیدم الان می شود با طرز تهیه ی غذای من با هم خوردِش !! 

........

 

 

 

زمین از غیر ممکن ها پُره اما ، تو ممکن باش ...

 

 

 

 

 

/ 34 نظر / 8 بازدید
نمایش نظرات قبلی
هاجر

بله کار جامعه شناس تغییرات زیر بناییه. جامعه شناس به اینکه چرا تو مراسم ختم مرتضی احمدی فلانی چقد آدم میاد کاری نباید داشته باشه. یعنی من ندیدیم تا حالا کسی این طور موردی قضاوت کنه. غیر از حالا. همیشه با یه سری کلمات قلنبه جامعه شناسانه که خودشون هم نمی فهمن. دنبال یه جور مدل ساده حرف زدن باید بگردن. که الان تازه شروع کردن. تا به توازن برسه سطح فکری مردم و اونها. این مسیریه که تازه توی جامعه در حال گذار ایرانی شروع شده. این نکته ای بود که من فکر می کنم توی مدل حرف زدن این آقا خاص بود وگرنه همه این حرف ها رو خود منم قبول دارم. اینکه جریان احساسات بود که موج ایجاد کرد و الانم که فرونشسته و معلوم نیست اصلا چه فایده ای داشت. بله مدینه فاضله دست نیافتنیه. ولی همین اعتراض -اگه به این معنا بگیریم- برای رسیدن به چی بود؟ همین جوونایی که ریختن و تماشا کردن هم حرف داشتن. من دوست ندارم اینقد بدبینانه نگاه کنم که نمیشه هیچ کاری کرد. و از این جهت با این حرفا همذات پنداری کدرم که اگه انواع مبتذل موسیقی جای خودش رو به علایق دیگه بده میشه امیدوار تر بود به تغییری. وگرنه که هر کی میخواد با این روش ادامه بده ببینم به کجا میخو

هاجر

مثل همین کاری که آقای همایون خان شجریان و استفاده ای که از صدا و سبک سنتی کرده! البنه من انیمیشن رو ندیدم ولی خبر دارم که برای فیلم آرایش غلیظ همینی که توی فیلم فجر بود یه چیزی ساخته. وقتی دیدمش خیلی خوشحال شدم. فکر کردم از این آدماییه که فقط اعتراض می کنه!! نه بابا جامعه شناس کجا بود!! ما والا ظاهرا خسر ادنیا و الاخره هستیم!! [گریه] ولی آشپزی کنم دست پختم خوبه ها؟ آشپزی حوصله میخواد که من طبق معمول ندارم

نارسیس

والا من باید بشینم نمودار بکشم ببینم چی به چی شد ! الان همونایی که به اباذری فش دادن ، دارن از آزادی بیان توی فرانسه حمایت می کنن و معتقدن کاریکاتوریستا مظلوم کشته شدن ! فعلا که گیجم تب این بحثا که بخوابه ، تازه میشه تو آرامش نظر خودتو پیدا کنی ! فعلا که بمباران تحلیلی شدیم اونور [دلقک]

هاجر

این همه پدر بی تربیت بچه بی تربیت تربیت کردن، حالا یه جامعه شناس بی تربیت هم روش! به کجای تربیت دنیا بر می خوره؟! کار ما از این حرفا گذشته. و من هم اتفاقا فکر می کنم قرار نیست هر چیزی دردی را دوا کند! منِ نوعی وقتی گوش می کنم چه حقی دارم بگم دیگران گوش نکنن؟ مسخره ست! دنبال عوض کردن چیزی هم نیستم. من از هر جایی حرف می زنم یه چیزی از توش در میاری! من نگفتم موسیقی مبتذل است، ایشون هم نگفتن. فرموده بودن- تا جایی که ذهن این حقیر یادش میاد نوع مبتذل!! از نظر شما چیزی به اسم مبتذل وجود دارد یا خیر؟؟! ... ولش کن اصلا. بذار یه مثال بزنم و تموم. وقتی همین آقای علی دایی از زور پولداری داره می ترکه اونم فقط به پشتوانه اینکه الکی الکی 100 تا گل زده و مثلا آقای گل جهانه!! بعد اون وقت تا حالا چه غلطی کردن و کی تونستن از یه مرحله مقدماتی بالاتر برن. بعد من بشم بیینده و ایشون با پولی که از خزانه این مملکت به جیبش می ریزه بتونه برای دختر 5 ساله ش جشن تولد 70 میلیون تومنی بگیره!! این مسخره نیست. من احساس حماقت می کنم و نمی تونم نگاه کنم. علایق من تحت تاثیر این جور چیزا قرار می گیره. این قابل فهمه؟ نمی تونم احساس لذت کنم و .

نارسیس

کلا معلوم نیست چه خبره ! اگه قرار نبوده پدیده کار کنه ، چرا سهام می فروخته ؟ اونم با این ارقامی که میگن ! اصلا باورش غیرممکنه هر چی بیشتر خبرا رو دنبال می کنی ، گیج تر میشی اینم دقیقا همون چیزیه که می خوان ! اینقدر گیجت کنن نفهمی چی به چی شده

هاجر

ببخشید نباید این طوری حرف می زدم. یه لحظه خون به مغزم نرسید!‌[نیشخند] من منظورت رو گرفتم. فقط سعی کردم خودم رو جای آقای جامعه شناس بذارم! همین. بله همون بپردازیم به چیزایی که به ما مربوطه خیلی بهتره.

هاجر

ربطش رو نوشته بودم نمی دونم چرا الان نیست! نوشته بودم موسیقی هم همین طور. همین مثال فوتبال که زدی؛ که یکی از علایق خیلی هاست وقتی این جور بی عدالتی ها توش هست بعد ظاهرش اینقد جذابه! چرا؟ من که به فوتبال علاقه ندارم ولی وقتی می بینم این جور چیزا توش هست بدتر زده میشم. حتی متنفر میشم از آدمایی که بخوان این طور برای من جوون سرگرمی ایجاد کنن. موسیقی هم همین طور. انواع و اقسام ترانه و موزیک و .... ظاهر قشنگی داره. ولی اون طرف قضیه رو هم که ببینی واقعا دیگه جایی برای لذت بردن و به ارامش رسیدن باقی نمی مونه!‌ هرچند باز گوش می کنم و .. این ربطش بود![نیشخند]

یحیی

آقا یه سوال. ربط این پست شما با کامنتا چیه...چرا انقدر سیاسی شد یهو. حوصله خوندن هم نداشتم در ضمن [متفکر][زبان]

نارسیس

@ هل لورد تخصیر من بود ! مسئولیتش رو می پذیرم [نیشخند] فکر کردم اون قسمت اول پست به پاشایی و اباذری اشاره داره که دیگه بحث باز شد و دل روده اش ریخت بیرون [ابله]

یحیی

@Narsis بله بله.[شیطان]